دریافت خبرنامه و ویژه نامه

رویکردهای نوین رهبری سازمان

رویکردهای نوین رهبری سازمان

رهبری کسب و کار موضوعی است که در سال‌های اخیر بسیار به آن پرداخته شده و تئوری‌ها و مدل‌های مختلفی برای آن ارائه شده. رهبری سازمانی و حتی اجتماعی را می‌توان امروز فرای سمت و مقام تعریف کرد و در واقع آن را نقشی دانست که افراد در موقعیت‌هایی که باید به‌همراه دیگران معنا خلق کنند، اثرگذار باشد و تحولی را به‌سرانجام برساند، می‌توانند آن را بپذیرند.

ویژگی های مثبت یک مدیر خلاق

ویژگی های مثبت یک مدیر خلاق

درباره بهترین رئیسی که تا به حال داشته‌اید فکر کنید. او را چگونه توصیف می‌کنید؟ طبق تحقیقات انجام شده، مدیران خوب چنین ویژگی‌هایی دارند: مثبت، باهوش، الهام‌بخش، مهربان و مواردی از این دست. در ادامه قصد داریم به بررسی ۴ ویژگی مثبتی که داشتن آن‌ها برای همه مدیران خوب و خلاق ضروری است، بپردازیم.

چند روش رفتار رهبران موثر با افراد بی‌کفایت

چند روش رفتار رهبران موثر با افراد بی‌کفایت

همکاری با افراد بی‌کفایت واقعا دشوار است، از طرفی اخراج کردن همیشه راه حلی منطقی نیست و به همین دلیل مدیران باید یاد بگیرند چگونه با این افراد کنار آمده و آن‌ها را مدیریت کنند. در نهایت، عملکرد کلی تیم به مدیر آن تیم مربوط می‌شود. در ادامه به بررسی چهار نکته درباره همین موضوع می‌پردازیم.

اشتباهات احتمالی منتورها در هدایت افراد

اشتباهات احتمالی منتورها در هدایت افراد

نکاتی که ممکن است باعث خطای منتورها در هدایت افراد و در نهایت باعث خطا در نتیجه‌گیری افراد و تیم‌ها شود به طور خلاصه در اینجا شرح داده شده است.

چگونه همواره خلاق باشیم

چگونه همواره خلاق باشیم

خلاقیت عنصری مهم در پیدا کردن پاسخ‌های جدید و متفاوت است. این موضوع به طور ویژه در کتاب Creative Confidence: Unleashing the Creative Potential Within Us All مورد بحث قرار گرفته است. در ادامه به بررسی نکاتی پیرامون همین موضوع می‌پردازیم.

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی