دریافت خبرنامه و ویژه نامه

مهارت حل مساله

مهارت حل مساله

روزی یکی از نجیب زادگان چین باستان از پزشکش میپرسد:کدامیک از اعضای خانواده شما که همگی از درمانگرانید،بیشترین مهارت را در این هنر داراست؟ پزشک که شهرتش چنان بود که نامش مترادف با علم پزشکی در چین به شمار میرفت،

قدرت کلمات

قدرت کلمات

گروهی از قورباغه ها از بیشه ای عبور می کردند دو قورباغه از بین آنها درون گودال عمیقی افتادند. وقتی دیگر قورباغه ها دیدند که گودال چقدر عمیق است ،به دو قورباغه گفتند آنها دیگر می میرند. دو قورباغه نصایح آنها را نادیده گرفتند و سعی کردند با تمام توانشان از گودال بیرون بپرند.

قدرت شبکه های اجتماعی

قدرت شبکه های اجتماعی

آهنگی که یک شرکت هواپیمایی را به خاک سیاه نشاند‼️ ماجرا از این قرار است که در سال ۲۰۰۸ کارول به همراه تیمش برای برگزاری یک تور در مسیر شیکاگو، سوار هواپیما می‌شوند و از پنجره هواپیما می‌بینند که متصدیان حمل بار، کیف‌های سازهایشان را پرتاب می‌کنند و در این میان، گیتار ۳۵۰۰ دلاری کارول می‌شکند.

 

رمز موفقیت

رمز موفقیت

مرد جوانی از سقراط رمز موفقیت را پرسید❕سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید،هر دو حاضر شدند.سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود،وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان،او را شگفت زده کرد.

دو دلار

دو دلار

میلیاردری که حتی پولی برای کلوچه خریدن نداشت‼️جیم ران در یکی از روستاهای آمریکا بزرگ شد و تنها ٢ مهارت داشت،دوشیدن شیر گاو و علف زنى!!

طلای سیاه

طلای سیاه

انسان‌ها روزانه زباله ‌های زیادی تولید می‌کنند،اما برای دور ریختن این همه زباله چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

روزی جوانی در کانادا این سوال را از خودش پرسید و می‌دانید که سوال به ذهن قلاب می‌شود؛ و حاصلش شد تاسیس یک شرکت زباله جمع‌کنی که الان ۱۷۵ شعبه در کانادا،آمریکا و استرالیا دارد‼️

حل مشکل خوابیدن

حل مشکل خوابیدن

از همان دوران کودکی تا همین الان هم که بزرگ شده‌ام، همیشه فکر می‌کنم شبها کسی زیر تختم پنهان شده است.

سکه

سکه

روزی دست پسر بچه‌ای در گلدان کوچکی گیر کرد و هر کاری کرد،نتوانست دستش را از گلدان خارج کند.

تئوری سوسک در توسعه شخصی

تئوری سوسک در توسعه شخصی

در یک رستوران، یک سوسک ناگهان از جایی پر می‌زند و بر روی یک خانمی می‌نشیند. آن خانم از روی ترس شروع به فریاد زندن می‌کند. او وحشت‌زده بلند می‌شود و سعی ‌می‌کند با پریدن و تکان دادن دست‌هایش سوسک را از خود دور کند.

تفکر انتقادی

تفکر انتقادی

عالمی در میان مردم محبوبیت زیادی داشت، همه مسحور گفته هایش می شدند. همه، به جز اسحاق، که همیشه با تفسیرهای او مخالفت می کرد و اشتباهات او را به یادش می آورد، بقیه از اسحاق به خشم می آمدند، اما کاری از دستشان بر نمی آمد.

« 1 2 3 4 » صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی