دریافت خبرنامه و ویژه نامه

انسان‌ها روزانه زباله ‌های زیادی تولید می‌کنند،اما برای دور ریختن این همه زباله چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

روزی جوانی در کانادا این سوال را از خودش پرسید و می‌دانید که سوال به ذهن قلاب می‌شود؛ و حاصلش شد تاسیس یک شرکت زباله جمع‌کنی که الان ۱۷۵ شعبه در کانادا،آمریکا و استرالیا دارد‼️

 

برایان اسکادمور در سال ۱۹۸۹ وقتی یک کامیون یدک‌کش زباله جمع‌کنی را در ونکوور دید،تصمیم گرفت کسب‌وکارش را بر پایه زدودن خرت‌وپرت‌ها و آشغال‌ها ایجاد کند.

او یک کامیون کوچک دست‌دوم را به قیمت ۷۰۰ دلار خرید، و با این شعار که

ما زباله های شما را در یک چشم به‌هم زدن جمع می‌کنیم کارش را آغاز کرد

برایان که خودش آن زمان دانشجو بود،وقتی که کسب‌وکارش توسعه پیدا کرد،دانشجوهای دیگر را هم استخدام کرد.

بعضی از این افراد،در کوچه‌ها کشیک می‌دادند تا آشغال‌هایی را که توسط شهرداری جمع نشده بود،با خودشان ببرند.

در سال ۱۹۹۳، آقای اسکادمور که یک سال و نیم به فارغ‌التحصیلی‌اش مانده بود،ترک تحصیل کرد تا فقط روی کارش تمرکز کند.

این شرکت حالا با ۱۷۵ شعبه‌اش و بیش از ۱۷۰۰ کارمندش، قراردادهای بزرگ هم می‌بندد؛و حتی جمع‌آوری و بازیافت زباله‌ها و نخاله‌های به‌جا مانده از حوادثی مثل گردبادها و طوفان‌ها هم به این شرکت سپرده می‌شود.

کامیون‌های این شرکت از سال ۲۰۰۷ به فناوری‌های پیشرفته ارتباطی مجهز شده‌اند؛ از جمله جی‌پی‌اس و امکان ارتباط کامیون‌ها با هم،رهگیری آن‌ها از دور و همچنین دستگاه‌های کارت‌خوان بی‌سیم برای پرداخت هزینه.

وب‌سایت این شرکت نیز هم‌اکنون با امکانات متنوع از جمله رزرو خدمات و ثبت اینترنتی سفارش‌ها، کار مشتریان را بسیار آسان‌تر کرده است.

تماس تلفنی با این شرکت نیز بسیار راحت است؟
شماره‌ی این شرکت ?G1-800-GOT-JUNKاست که همان نام شرکت نیز است و برای گرفتن (زباله دارید?Got junk?) این شماره باید از عددهای متناظر با هر کدام از حروف را روی صفحه کلید شماره گیری  کرد.

نشانی سایت شرکت نیز همین است (بدون خطوط تیره و علامت سوال) و این نشان می‌دهد که مدیر و بنیان‌گذار شرکت چه راهکارها و دید خوبی در زمینه برندسازی و جا انداختن آن داشته است.

نتیجه راهبردی:
فرصت هایی که ممکن است ما را به موفقیت برسانند همیشگی نیستند بنابراین باید از آنها استفاده کنیم در طول کار و فعالیت هایی که داریم چه به عنوان کارمند و چه به عنوان کارفرما باید برای تمام تلاش و سخت کوشی خود ارزش قائل باشیم و هدف خود را از کار و تلاش مشخص کنیم.
در هر کاری مشکلات و چالش های فراوان وجود دارد اما اینها نباید مانع استفاده از فرصت های کاری بشود اگر از قبل برنامه ریزی صحیحی برای رسیدن به موفقیت داشته باشیم کمتر به مشکلات کاری برمی خوریم و بهتر میتوانیم از فرصتهای طلایی استفاده کنیم.
پس برای رسیدن به موفقیت علاوه بر تلاش استفاده از فرصتها هم مهم هستند و یک برنامه ریزی خوب کاری هم باعث میشود که بتوانیم در بهتر از این فرصتهای کاری استفاده کنیم و موفقیت روز افزون داشته باشیم.

 

 
 
|  
  |
دیدگاه کاربران
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی